Regulamin i terminy

Zapraszamy do gry w największej w rejonie amatorskiej lidze tenisa

Aktualna lista graczy

Liga rusza już 29 kwietnia na kortch krytych. Zapisy do 28 kwietnia na recepcji kortów (33) 810-30-55 lub u Wojciecha Wrzoł 501-307-154

Na kortach otwartych gramy w obuwiu tenisowym typu Allround lub Clay.

Na kortach krytych można grać tylko w dobrym jakościowo obuwiu tenisowym typu non-marking (nie pozostawiającym śladów). Najlepiej typu allcourt renomowanych marek: Head, Wilson itp. Każdy gracz przed wejściem na kort będzie proszony o test obuwia na specjalnie przygotowanym kawałku nawierzchni.

W lecie planujemy rozegranie 3 kolejek.

Liga ograniczona do 50 osób.

Grupy 5-6 osobowe. Osoby wracające dopisywane jako 6 osoby wg ELO. 

Do rozegrania 4-5 meczy w ok 8 tygodni.

I kolejka sesji letniej ustalana na podstawie 4 kolejki sesji halowej.  Osoby nowe bez ELO będą dopisywane do ostatniej grupy. Organizatur dopuszcza mozliwość przyznania dzikiej karty osobie nowej, ale tylko w przypadku jak zrezygnuje z któryś graczy grających dotychczas.

Z założenia mecze w sesji letniej rozgrywane są na kortach otwartych, ale za obopólną zgodą graczy mecz może być rozegrany na kortach krytych.

Wpisowe na cały sezon letni 500 zł. Za to każdy ma 20 h gry, czyli 40 h gry w lidze. Czyli godzina kortu kosztuje tylko 12,5 zł/h od osoby. Dopłata do hali 10 zł/osoby/h. W przypadku wyczerpania karnetu każda dodatkowa godzina to też 25 zł.

Dodatkowo osoby, które kupią karnt do końca czewca dostaną puszkę piłek Head Tour gratis od sponsora ligi, firmy Head.

Cykl trwa ok 8 tygodni - na zakończenie cyklu 2 osoby awansują, a 2 spadają.

Uwaga: Wyjątek, to sytuacja, kiedy jeden z zawodników grupy nie rozegra żadnego spotkania. W tym momencie organizator turnieju może podjąć decyzję o spadku 3 i 4 uczestnika (5 uczestnik nie jest uwzględniany do spadku jeżeli jest całkowicie wykreślony z ligi). W tym momencie może zostać przydzielona dzika karta zupełnie nowej osobie. W przypadku nie przydzielenia dzikiej karty z niższej ligi awansuje kolejna osoba.

W przypadku zawodników posiadających taką samą ilość punktów o awansie lub utrzymaniu decyduje:

1. Ilość wygranych spotkań

2. Ilosć rozegranych spotkań

3. Bezpośrednie spotkanie.

Harmonogram kolejek:

1 runda: 29 kwiecień - 23 czerwiec

2 runda: 24 czerwiec - 18 sierpień

3 runda: 19 sierpień - 13 październik

 

12 lub 19 październik  - wstępne terminy zakończenia ligi z rozdaniem pucharów, turniejem i imprezą na zakończenie

Zapewniamy najniższe ceny na mecze ligowe i przeciwników o podobnych umiejętnościach.

Wpisowe na cały sezon 500 zł od uczestnika na recepcji lub przelewem na konto:

Sports Advantage S.A: 18 8437 0002 0090 0900 1527 0001 tytułem: karnet na korty liga I edycja

W przypadku zgłoszonej wcześniej kontuzji jednego z graczy, godziny w ramach nie rozegranych meczy pozostałych graczy mogą być przeznaczone na mecze w lidze sparingowej tzw Challenge, na trening z jednym z trenerów BKT (opłacony kort).

Na każdy mecz przypada 2 h kortu. Mecz może być rozgrywany na raty (1h + 1h), ale nie może być rozbity na więcej niż dwa dni. Tak więc prosimy zarezerwować sobie tak korty, żeby rozgrywać spotkanie maksymalnie w ciągu dwóch dni.

Tak więc zapewniamy 20 h gry (20 meczy 2 godzinnych) na kortach otwartych za 500 zł.

Gramy do 2 wygranych setów. Trzeci set standardowo na kortach otwartych pełny, ale, jeżeli zawodnicy nie dysponują czasem, to mogą umówić się, że grają super-tiebreak

Punktacja: wygrana w dwóch setach - 3 punkty dla zwycięzcy; wygrana w 3 trzech setach - 2 punkty dla zwycięzcy i 1 dla pokonanego.

Tak więc walczymy o każdego seta.

W systemie klasyfikacji ELO ważny też jest bilans gemów, tak więc warto walczyć o każdego gema.

Meczy rozgrywane mogą być w godzinach 7:00 – 16:00 i 20:00 – 23:00. W godzinach 16:00 – 20:00 mecze mogą być rozgrywane w przypadku wolnych kortów. Taka rezerwacja będzie mogła być zrobiona po otrzymaniu wiadomości w formie sms o wolnym korcie.

Osoby, które będą dołączały do ligi, będą dopisywane do ostatniej grupy, chyba że otrzymają dziką kartę i zastąpią osobę, która zrezygnuje z gry.

Zapraszamy