Uwaga: - Ligi I - VI są 6 osobowe (2 osoby spadają, 2 awansują)

Są dwię równorzędne lig VII A i B. Te ligi są 7 osobowe. Z tych ligi do ligi VI po 1 kolejce awansuje tylko 1 osoba. Pozostałe osoby zostaną przydzielone w 2 kolejce do ligi VII i VIII, itd. Od drugiej kolejki wszystkie grupy już 6 osobowe, za wyjątkiem ostatniej, która może być większa lub mniejsza.

Liga rusza już 23 października na nowych kortach z nową nawierzchnią dywanową i nowym oświetleniem LED.

Aktualna lista graczy

Od tego sezonu na nawierzchni dywanowej niemieckiej firmy Schopp Sportboden.

UWAGA: na kortach grać można tylko w dobrym jakościowo obuwiu tenisowym typu non-marking (nie pozostawiającym śladów). Najlepiej typu allcourt renomowanych marek: Head, Wilson itp. Każdy gracz przed wejściem na kort będzie proszony o test obuwia na specjalnie przygotowanym kawałku nawierzchni.

W zimie planujemy rozegranie 4 kolejek.

Grupy 6 osobowe (za wyjątkiem ostatnich grup, które mogą być większe). Do rozegranie 5 meczy w 6 tygodni

Przydział graczy do ligi wg rankingu ELO. Gdy ktoś nie grał wcześniej w lidze, to przepisywany jest ranking ELO z Grand Prix Beskidów lub ranking ELO z ATŚ.

Promocyjna cena kortów na mecze ligowe w sezonie halowym - 50 zł/h

Wpisowe 250 zł na 10 h. Każda dodatkowa godzina w najniższych ligach, które mogą liczyć więcej nież 6 osób to 25 zł od osoby za 1 h gry.

Cykl trwa równo 6 tygodni - na zakończenie cyklu 2 osoby awansują, a 2 spadają.

Uwaga: Wyjątek, to sytuacja, kiedy jeden z zawodników grupy 6 osobowej nie rozegra żadnego spotkania. W tym momencie organizator turnieju może podjąć decyzję o spadku 4 i 5 uczestnika (6 uczestnik nie jest uwzględniany do spadku jeżeli jest całkowicie wykreślony z ligi). W tym momencie może zostać przydzielona dzika karta zupełnie nowej osobie. W przypadku nie przydzielenia dzikiej karty z niższej ligi awansuje jedna osoba.

W przypadku zawodników posiadających taką samą ilość punktów o awansie w pierwszej kolejności decyduje ilość wygranych spotkań. W drugiej kolejności bezpośrednie spotkanie.

Wyjątek może mieć miejsce  I kolejka, kiedy to w przypadku dojścia dużej ilości nowych graczy mogą być stworzone równorzędne ostatnie ligi.

Harmonogram kolejek:

1 runda: 23 październik - 3 grudzień

2 runda: 4 grudzień - 14 styczeń

3 runda: 15 styczeń - 25 luty

4 runda: 26 luty - 7 kwiecień

8 kwiecień - wstępny termin zakończenia ligi z rozdaniem pucharów i turniejem na zakończenie

Zapewniamy najniższe ceny na mecze ligowe i przeciwników o podobnych umiejętnościach.

Wpisowe na każdy cykl to 250 zł od uczestnika (płatne najpóźniej w dniu rozpoczęcia nowego cyklu) na recepcji lub przelewem na konto:

Sports Advantage S.A: 18 8437 0002 0090 0900 1527 0001 tytułem: karnet na korty liga I edycja

W ramach tego każdy gracz ma do dyspozycji 5 godzin na hali na kortach z nawierzchnią dywanową.

W przypadku kontuzji jednego z graczy, godziny w ramach nie rozegranych meczy pozostałych graczy mogą być przeznaczone na trening z jednym z trenerów BKT (opłacony kort) lub sparing z innym uczestnikiem ligi.

Na każdy mecz przypada 2 h kortu. Mecz może być rozgrywany na raty (1h + 1h), ale nie może być rozbity na więcej niż dwa dni. Tak więc prosimy zarezerwować sobie tak korty, żeby rozgrywać spotkanie maksymalnie w ciągu dwóch dni.

Tak więc zapewniamy 10 h gry (5 meczy) na hali za 250 zł.

Gramy do 2 wygranych setów. Trzeci set standardowo to super-tiebreak, ale, jeżeli zawodnicy dysponują czasem, to mogą umówić się, że grają pełnego trzeciego seta.

Punktacja: wygrana w dwóch setach - 3 punkty dla zwycięzcy; wygrana w 3 trzech setach - 2 punkty dla zwycięzcy i 1 dla pokonanego.

Tak więc walczymy o każdego seta.

W systemie klasyfikacji ELO ważny też jest bilans gemów, tak więc warto walczyć o każdego gema.

Meczy rozgrywane mogą być w godzinach 7:00 – 16:00 i 21:00 – 23:00. W godzinach 16:00 – 21:00 mecze mogą być rozgrywane w przypadku wolnych kortów. Taka rezerwacja będzie mogła być zrobiona po otrzymaniu wiadomości w formie sms o wolnym korcie.

Osoby, które będą dołączały do ligi, będą dopisywane do końcowych lig, chyba że otrzymają dziką kartę i zastąpią osobę, która zrezygnuje z gry.