Regulamin i terminy

Zapraszamy do gry w największej w rejonie amatorskiej lidze tenisa

Aktualna lista graczy

Liga rusza już 15 października na kortch krytych. Zapisy do 14 października na recepcji kortów (33) 810-30-55 lub u Wojciecha Wrzoł 501-307-154

Na kortach krytych można grać tylko w dobrym jakościowo obuwiu tenisowym typu non-marking (nie pozostawiającym śladów). Najlepiej typu allcourt renomowanych marek: Head, Wilson itp. Każdy gracz przed wejściem na kort będzie proszony o test obuwia na specjalnie przygotowanym kawałku nawierzchni.

W zimie planujemy rozegranie 4 kolejek.

Liga ograniczona do 50 osób.

Planujemy grupy 5 osobowe. Jeżeli będzie mnie niż 10 grup, to ostatnia grupa może być większa.

Do rozegrania 4 mecze w 6 tygodni.

Przydział graczy do poszczególnych lig na początku dokonany będzie przez organizatora za pomocą rankingu ELO. Gdy ktoś nie grał wcześniej w lidze, to przepisywany jest ranking ELO z ATŚ. W związku z faktem, ze osoby, które grały w lecie w niższych ligach mają zawyżony ranking ELO organizator dopuszcza na podstawie subiektywnej oceny przesunąć takiego gracza niżej, a gracza, który ma niższe ELO, ale grał w wyższej lidze, wyżej.

UWAGA - planujemy ostatni raz dokonywać podziału graczy wg ELO na I kolejkę sezonu i już na sezon letni taki podział nie będzie robiony. Tak więc w lecie grupy będą robione systemem kontynuacji. Tak więc I kolejka sesji letniej będzie robiona na podstawie 4 kolejki sesji halowej. Nowy gracz będzie mógł przystąpić do ligi w zamian za gracza który zrezygnuje. Będzie w tym przypadku dopisywany do ostatniej grupy, ale będzie mógł również starać się o dziką kartę i grać w lidze, w której grał dotychczasowy gracz.

Promocyjna cena kortów na mecze ligowe w sezonie halowym - 50 zł/h, czyli 25 zł od osoby.

Z założenia mecze w sesji halowej rozgrywane są na kortach krytych, ale za obopólną zgodą graczy mecz może być rozegrany na kortach otwartych. 

Wpisowe na kolejkę 200 zł na 8 h. Każda dodatkowa godzina to 50 zł/h.

Cykl trwa równo 6 tygodni - na zakończenie cyklu 2 osoby awansują, a 2 spadają.

Uwaga: Wyjątek, to sytuacja, kiedy jeden z zawodników grupy nie rozegra żadnego spotkania. W tym momencie organizator turnieju może podjąć decyzję o spadku 3 i 4 uczestnika (5 uczestnik nie jest uwzględniany do spadku jeżeli jest całkowicie wykreślony z ligi). W tym momencie może zostać przydzielona dzika karta zupełnie nowej osobie. W przypadku nie przydzielenia dzikiej karty z niższej ligi awansuje kolejna osoba.

W przypadku zawodników posiadających taką samą ilość punktów o awansie lub utrzymaniu decyduje:

1. Ilość wygranych spotkań

2. Ilosć rozegranych spotkań

3. Bezpośrednie spotkanie.

Harmonogram kolejek:

1 runda: 15 październik - 25 listopad

2 runda: 26 listopad - 6 styczeń, przedłużone do 13 stycznia !!!

3 runda: 7 styczeń - 17 luty

4 runda: 18 luty - 31 marzec

6 lub 13 kwiecień  - wstępne terminy zakończenia ligi z rozdaniem pucharów, turniejem i imprezą na zakończenie

Zapewniamy najniższe ceny na mecze ligowe i przeciwników o podobnych umiejętnościach.

Wpisowe na każdy cykl to 200 zł od uczestnika (płatne do 14 paźedziernika) na recepcji lub przelewem na konto:

Sports Advantage S.A: 18 8437 0002 0090 0900 1527 0001 tytułem: karnet na korty liga I edycja

W ramach tego każdy gracz ma do dyspozycji 4 godzin na hali.

W przypadku zgłoszonej wcześniej kontuzji jednego z graczy, godziny w ramach nie rozegranych meczy pozostałych graczy mogą być przeznaczone na trening z jednym z trenerów BKT (opłacony kort) lub sparing z innym uczestnikiem ligi.

Na każdy mecz przypada 2 h kortu. Mecz może być rozgrywany na raty (1h + 1h), ale nie może być rozbity na więcej niż dwa dni. Tak więc prosimy zarezerwować sobie tak korty, żeby rozgrywać spotkanie maksymalnie w ciągu dwóch dni.

Tak więc zapewniamy 8 h gry (4 mecze) na hali za 200 zł.

Gramy do 2 wygranych setów. Trzeci set standardowo to super-tiebreak, ale, jeżeli zawodnicy dysponują czasem, to mogą umówić się, że grają pełnego trzeciego seta.

Punktacja: wygrana w dwóch setach - 3 punkty dla zwycięzcy; wygrana w 3 trzech setach - 2 punkty dla zwycięzcy i 1 dla pokonanego.

Tak więc walczymy o każdego seta.

W systemie klasyfikacji ELO ważny też jest bilans gemów, tak więc warto walczyć o każdego gema.

Meczy rozgrywane mogą być w godzinach 7:00 – 16:00 i 20:00 – 23:00. W godzinach 16:00 – 20:00 mecze mogą być rozgrywane w przypadku wolnych kortów. Taka rezerwacja będzie mogła być zrobiona po otrzymaniu wiadomości w formie sms o wolnym korcie.

Osoby, które będą dołączały do ligi, będą dopisywane do ostatniej grupy, chyba że otrzymają dziką kartę i zastąpią osobę, która zrezygnuje z gry.

Zapraszamy