Artykuł

Beskidzka Ligi Tenisa Hala 2022/23 - www.sportclubrank.pl

Brak opłat wpisowych

Promocyjne ceny kortów na mecze ligowe

Planujemy podział na następujące grupy:

M- pro (min. ELO 1050) 

A - zaawansowana (min ELO 950 max ELO 1100) 

B - średniozaawansowana (min ELO 850 max ELO 1020) 

C/D – podstawowa (min ELO brak, max ELO 990) 

 Pierwsze kojarzenie 19.10.2022

Planujemy 10 rund. Planowany start ligi 20.10. Na zagranie pierwszej rundy będzie 17 dni. Kolejne rundy ligi co 14-21 dni. Kojarzenia par systemem szwajcarskim (parowanie przeciwników o zbliżonej punktacji z rozegranych już rund). Zawodnicy samodzielnie umawiają się ze sobą na rozegranie meczu w pasującym im terminie. Zapraszamy do korzystania z grafika rezerwacji online www.twojtenis.pl.

Brak wpisowego. Można dwóch grup singlowych (np. M i A, i A i B itp.)

Na zakończenie ligi dla zwycięzców puchary, losowanie nagród oraz impreza zakończenia ligi połączona z miniturniejem.

Uwaga: do ligi zapraszamy osoby nastawione na systematyczne granie (mecz średnio co dwa, trzy tygodnie). Osoby zalegające z rozgrywaniem meczy (trzy nie rozegrane) nie będą kojarzone na kolejne rundy do czasu nadrobienia zaległości.

Lista uczestników:

http://www.sportclubrank.pl/sz_tabelka_turniejowa.php?lista=6847

WIĘCEJ INFO : Recepcja kortów 792-707-074 lub Wojciech Wrzoł 501-307-154


REGULAMIN

Beskidzkiej Ligi Tenisa Hala2022/23
Sesja halowa

Warunki uczestnictwa
W rozgrywkach może brać udział każda osoba, która zobowiązuje się do przestrzegania regulaminu.

Zawodnicy umawiają się na mecze samodzielnie i wspólnie opłacają kort. Do ligi można dołączyć w dowolnym momencie sezonu. Mecze rozgrywane są na kortach klubu.

Nie ma wpisowego za udział w lidze.

Liga zostanie rozegrana od 20 października 2022

Zapisy: recepcja klubu 792-707-074, mail bkt.advantage@op.pl lub Wojciech Wrzoł 501-307-154, wojciech.wrzol@bdm.pl

Zasady rozgrywek
Ranking, wyniki oraz terminy na rozegranie meczy dostępne są na stronie http://www.sportclubrank.pl/sz_tabelka_turniejowa.php?lista=3817

Po wygenerowaniu kojarzeń każdej rundy zawodnicy otrzymywać będę SMSy z informacją o przeciwniku i nieprzekraczalnym terminie rozegrania meczu.

Z założenia mecze w sesji halowej rozgrywane są na kortach krytych (dywan), a w sezonie letnim na kortach otwartych (mączka ceglana), ale za obopólną zgodą graczy mecz może być rozegrany na innej nawierzchni.

W poszczególnych ligach rozgrywki będą składać się z rundy zasadniczej i rundy finałowej (turniej masters dla najlepszych)

· Runda zasadniczą w grupach (wszystkie ligi), gdzie gracze dobierani są wg siły gry na podstawie wskaźnika ELO Runda zasadnicza rozegrana systemem szwajcarskim na dystansie 10 rund.

· Runda finałowa (liga M i A oraz decyzją organizatora pozostałe przy małej ilości uczestników), w której gra 4 najlepszych graczy każdej ligi w systemie pucharowym. W półfinałach grają w jednym półfinale gracze, którzy zajęli miejsca nr 1 i 4, a w drugim półfinale gracze 2 i 3. W finale grają zwycięzcy półfinałów, a w meczu o 3 miejsce przegrani półfinałów. Mecze o 3 miejsce mogą przez organizatora zostać odwołane. Wtedy półfinaliści maje ex aequo 3 miejsce.

Do końcowego rankingu rundy zasadniczej liczą się wyniki z wszystkich meczy. W dowolnym momencie zawodnik może zgłaszać pauzy. Pauzę należy zgłosić najpóźniej dwa dni przed kolejnym kojarzeniem.

Kojarzenia kolejnych rund generowane są co 14-21 dni w. Aby być skojarzonym na rundę 3 trzeba rozegrać co najmniej jeden mecz. W kojarzeniach na kolejne rundy zawodnicy, którzy mają dwa mecze zaległe automatycznie pauzują.

W kolejnych rundach ligi zawodnicy kojarzeni są w ten sposób, że różnica procentowej ilość zdobytych przez nich punktów jest możliwie najmniejsza. Taki system rozgrywek zapewnia, że mecze ligowe rozgrywane są zawsze pomiędzy zawodnikami o zbliżonej sile gry bez względu na to czy zawodnik startuje od początku ligi czy dołącza do rozgrywek w trakcie sezonu.

Mecze w grupach M, A, B, C rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Zawodnicy mogą za obopólną zgodą (przed meczem), ustalić, że zamiast trzeciego seta rozgrywać będą supertiebreak.

Jeśli jeden z zawodników jest kobietą, ukończył 60 lat lub nie ukończył 14 lat może zażądać przed meczem, że przy stanie 1-1 w setach o zwycięstwie decyduje supertiebreak.

Jeżeli będzie utworzona odrębna grupa D (początkująca), to mecze w tej rozgrywane są do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w każdym secie + supertiebreak. Zawodnicy mogą za obopólną zgodą (przed meczem), ustalić, że grają od 0:0 i zamiast supertiebreaka będą rozgrywać pełny trzeci set.

Dwóch tych samych zawodników gra ze sobą tylko raz w przeciągu trwania rundy zasadniczej.

Po przekroczeniu terminu na rozegranie meczu zawodnik z wyższym rankingiem może zażądać uznania zwycięstwa walkowerem jeśli mecz nie został rozegrany nie z jego winy. Zawodnicy, którzy oddadzą walkowerem 3 mecze lub 2 z rzędu będą usuwani z ligi. Jeśli złapałeś kontuzję, jedziesz na urlop lub nie masz czasu - zgłoś pauzę, wtedy nie będziesz kojarzony.

Przydział graczy do poszczególnych lig na początku dokonany będzie przez organizatora za pomocą rankingu ELO. Gdy ktoś nie grał wcześniej w lidze, to przepisywany jest ranking ELO z ATŚ.

Wyjątkowo do wyższej ligi dopuszczani będą gracze z niższym ELO niż wymagane, ale pod warunkiem, że zagrają też w niższej lidze.

Planujemy podział na następujące grupy:

M- pro (min. ELO 1050)

A - zaawansowana (min ELO 950 max ELO 1100)

B - średniozaawansowana (min 825 ELO max ELO 1020)

C/D – podstawowa (min ELO 725 max ELO 990)

K - kobiet

W przypadku dużej liczby uczestników w grupie C i/D rozważone będzie podzielenie tych grup na C i D.

Planowana jest osobna liga kobiet, ale oczywiście każda Pani może też grać w lidze otwartej zgodnie z posiadanym ELO.

Punktacja
Zwycięzcą ligi zostaje zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów.

Punktację za wynik meczu przedstawia tabela:

wynik

zwycięzca

pokonany


2-0

3

0


2-1

2

1


walkower

3

0


pauza

0


bye

3


bye - zawodnik pauzuje na skutek nieparzystej liczby zawodników w rundzie

Dla osób posiadających karnet ligowy o wartości 1000 zł promocyjne ceny kortów na mecze ligowe

Korty otwarte - 30 zł/h na kortach otwartych (dopłata do światła to 10 zł/h)
Hala w sezonie letnim – 60 zł/h

Hala w sezonie zimowym 2022/23 - 90 zł/h


Karnet można kupić na recepcji lub przelewem na konto:

Sports Advantage S.A: 18 8437 0002 0090 0900 1527 0001 tytułem: karnet na korty na mecze ligowe

Na kortach krytych można grać tylko w dobrym jakościowo obuwiu tenisowym typu non-marking (nie pozostawiającym śladów). Najlepiej typu allcourt renomowanych marek: Head, Wilson itp. Każdy gracz przed wejściem na kort będzie proszony o test obuwia na specjalnie przygotowanym kawałku nawierzchni.